Škoda Superb

VŮZ, KTERÝ SI ZASLOUŽÍ SVÉ JMÉNO 

Představte si vůz, který stírá hranice mezi krásou a funkčností. Kde styl a praktičnost jsou v dokonalé harmonii. Kde je místo pro všechno, vyjma kompromisu. A tahle představa má své jméno. Je to ŠKODA SUPERB.

Designový jazyk ŠKODA vyvolává hluboké emoce, a vůz tak nenechá nikoho chladným. Zároveň je SUPERB až neuvěřitelně prostorný, což znamená nejen maximální komfort pro Vaše nohy, ale i příležitost pro Vaše ambice. Jinými slovy – vynikající volba pro Vaši rodinu i firmu. Stejně tak Vám vůz přináší to nejlepší z našich Simply Clever řešení, která ještě umocňují jeho exkluzivitu a Vaše pohodlí.

SUPERB zároveň odráží naši firemní filozofii. Ať Vám naše současné modely se špičkovým designem přinesou stejné potěšení z jízdy, jaké nabízela svým řidičům nádherná auta, s nimiž jsme začínali.

DESIGN EXTERIÉRU

Design modelu SUPERB snadno upoutá Vaši pozornost a pak Vás vyzve, abyste se na něj podívali zblízka. Charakteristické hrany a ostré dynamické linie vytvářejí krásný celek a zároveň se odrážejí ve vzrušujících detailech. Výsledkem je strhující obraz preciznosti a účelnosti.

PŘÍĎ - působivé linie kapoty jsou provázeny ostře řezanými světlomety a stejně tak ostrými tvary předních mlhovek, jejichž design připomíná české broušené sklo.

PROFIL - dokonale vyvážené proporce, velké prosklené plochy či světlomety, které zasahují hluboko do boků, dávají profilu vozu až neuvěřitelnou vizuální lehkost a půvab.

ZÁĎ - vzájemné působení čistých ploch, výrazných přechodů a hran nabízí efektní světelnou hru. K neobyčejné eleganci zádi vozu přispívá úzký protáhlý tvar zadních svítilen.

VNĚJŠÍ ZPĚTNÁ ZRCÁTKA - svými ostrými hranami působí vnější zpětná zrcátka s integrovanými směrovými světly sportovně a zároveň jsou díky velké ploše zrcadla vysoce funkční.

PANORAMATICKÁ POSUVNÁ STŘECHA - jedinečnou výbavou verze kombi je panoramatická posuvná střecha, která Vám nabídne krásný výhled a pocit ještě většího prostoru.

PROČ ŠKODA SUPERB

  • Spotřeba od 4 l/100 km

  • Zavazadlový prostor od 625 do 1 760 l

  • Bezkonkurenční prostor pro cestující i jejich zavazadla

  • Řada inovativních bezpečnostních a asistenčních systémů

  • Automatický parkovací asistent Vám vytipuje vhodné místo a zaparkuje do řady podélně i příčně stojících vozidel. Při podélném parkování si vystačí s místem, které je jen o 60 cm delší než samotný vůz.

  • Vycouvat bezpečně z místa s omezeným výhledem Vám pomůže asistenční systém Rear Traffic Alert. Prostřednictvím radarových senzorů monitoruje pohyb ostatních vozidel a před nebezpečím Vás varuje jak opticky, tak i akusticky. Při bezprostředním ohrožení dokáže aktivovat brzdy.

  • Radar v zadním nárazníku využívá také asistenční systém Blind Spot Detect, jehož úkolem je eliminovat nebezpečí, které představuje tzv. mrtvý úhel.

DESIGN INTERIÉRU

Prostor Vašeho vozu bude útulnější a komfortnější díky decentnímu ambientnímu osvětlení, které vede po stranách interiéru i přes přístrojovou desku a navozuje skvělou atmosféru na každé Vaší cestě.

AMBIENTNÍ OSVĚTLENÍ - je jen na Vás, zda si vyberete jednu oblíbenou barvu nebo si každý den zpříjemníte jiným odstínem. Ambientní osvětlení nabízí deset úžasných možností.

OSVĚTLENÍ PROSTORU PRO NOHY - teď si můžete udělat to největší pohodlí díky bezkonkurenčnímu prostoru pro nohy. Posaďte se dozadu, nastavte si intenzitu interiérových světel a užívejte si jízdu Ambientní osvětlení, zelené Ambientní osvětlení, bílé s diskrétním osvětlením.

KONEKTIVITA

Kamkoli se vypravíte, SUPERB Vám umožní zůstat ve spojení. Být plně a permanentně online přitom znamená nejen zábavu a informace, ale i případnou pomoc na cestách. Služby ŠKODA CONNECT jsou Vaší bránou do světa neomezených možností komunikace.

ŠKODA CONNECT - unikátní rozhraní ŠKODA CONNECT zahrnuje dvě kategorie služeb. Zatímco Infotainment Online nabízí aktuální informace týkající se dopravy, čerpacích stanic, počasí, ale i celosvětového dění, Care Connect umožňuje vzdálený přístup k vozu a využívání asistenčních služeb.

CARE CONNECT – JÍZDNÍ DATA - zajímají Vás informace o jednotlivých jízdách? Služba Jízdní data Vám je zprostředkuje. Umožní Vám získat aktuální údaje o využití vozu, průměrné spotřebě, průměrné rychlosti nebo ujeté vzdálenosti.

CARE CONNECT – POSLEDNÍ PARKOVACÍ POZICE - nechte si zobrazit na svém mobilním telefonu, kde přesně na rozlehlém parkovišti stojí Váš vůz, včetně data a času, kdy byl zaparkován.

INFOTAINMENT ONLINE – DOPRAVNÍ INFORMACE - jeďte vždy tou nejlepší cestou. Díky informacím o opravách, případných nehodách a zácpách můžete včas reagovat na aktuální situaci a zvolit alternativní trasu, kterou Vám systém nabídne.

MOTORY A TECHNOLOGIE

Design vozu je sám o sobě vzrušující, bližší pohled pod kapotu Vám ale doslova zvýší tep. Motory nabízejí mimořádný jízdní komfort bez jakéhokoli kompromisu, ať už jde o výkon nebo ochranu životního prostředí. Kdo chce naplno využívat agilní vlastnosti vozu, může si zvolit progresivní řízení, které agilitu ještě zvýrazní.

Mezi benzinovými motory představuje vrchol nabídky dvoulitrový čtyřválec o výkonu 206 kW s pohonem 4x4. Zajímavou alternativou je i unikátní benzinový motor o výkonu 110 kW s technologií ACT (Active Cylinder management Technology), který podle potřeby dokáže odpojit dva válce a tím významně šetří palivo. Nejsilnější z dieselových motorů nabízí výkon 140 kW. Ve verzi s mechanickou převodovkou a pohonem předních kol lze při ekonomickém způsobu jízdy dosáhnout kombinované spotřeby pouhých 4,5 l/100 km.