Škoda Rapid

JEDNIM SLOVEM NEPOPSATELNÁ

ŠKODA RAPID dává prostor pro vše kromě stereotypu. Za volantem tohoto stylového kompaktního vozu se budete cítit jako v automobilu vyšší třídy. S jeho moderní výbavou včetně konektivity, vyspělých bezpečnostních systémů a množství důmyslných detailů bude každá Vaše cesta pohodlná a bezstarostná, ať už jedete do práce nebo na výlety s rodinou. Cokoli Vám život přinese, Vaše auto to zvládne.

RAPID zároveň odráží naši firemní filozofii. Ať Vám naše současné modely se špičkovým designem přinesou stejné potěšení z jízdy, jaké nabízela svým řidičům nádherná auta, s nimiž jsme začínali.

DESIGN EXTERIÉRU

Dynamika, osobitost, styl – některá slova Vám přijdou na mysl dřív než jiná při pohledu na nový RAPID. Jeho výrazný exteriér charakterizují odvážné ostré linie a vyvážená silueta. Atraktivní krystalický design přitom doprovází výhody kompaktního liftbacku.

PŘÍĎ - hlavní světlomety plynule navazuji na přední masku. Mlhové světlomety a chromovány dekor jsou integrovány do širokého otvoru pro nasávání vzduchu. Pokud jde o funkčnost, vrchol nabídky představuji Low Bi-xenonove světlomety s LED denním svícením a mlhové světlomety s Corner funkci.

PROFIL - prosklená plocha bočních oken působí díky černým B-sloupkům jednolitě a dává tušit velký vnitřní prostor. Sunset – skla s vyšším stupněm tónování podtrhnou eleganci exteriéru a ochrání pasažéry vzadu před sluncem.

LED ZADNÍ SVÍTILNY - novy RAPID může mít zadní svítilny osazeny LED diodami. Prosvícení do písmene C je typickým prvkem značky ŠKODA.

PROČ ŠKODA RAPID

  • Za pátými dveřmi modelu Rapid se skrývá zavazadlový prostor s naprosto výjimečnými parametry. Se základním objemem 550 litrů, a po sklopení opěradel zadních sedadel celých 1490 litrů, patří v dané třídě k absolutní špičce. A navíc je tu mnoho SimplyClever prvků.

  • Benzinové motory jsou vybaveny technologií TSI, která jim dává dynamický charakter. Vybírat můžete z výkonové škály 66 kW, 81 kW nebo 92 kW. Dieselové motory s výkonem 66 kW a 85 kW nabízejí kultivovaný chod a mimořádně nízkou spotřebu od 3,8 l/100 km.

  • Standardem je široká bezpečnostní výbava od ESC (kontrola stability), přes brzdového asistenta, až k šesti airbagům. Jen tak totiž lze získat plné hodnocení v testech Euro NCAP.

  • Bez poslechu hudby si už asi jízdu nedovedete představit, ale Rapid Vám přináší mnohem víc díky systému Infotaiment, která Vám zajistí přísun informací, možnost komunikace, zábavy a propojení Vašeho smartphonu se systémy vozu.

DESIGN INTERIÉRU

Překvapivě prostorný interiér byl navržen s ohledem na estetiku i funkčnost. Budete se tu cítit útulně, ať už se venku na silnici děje cokoli.

PŘÍSTROJOVÁ DESKA - před sebou mate ukázkový přiklad funkčního stylového designu. Sdruženy panel přístrojů je přehledný a výborně čitelný. Veškeré ovladače na elegantní přístrojové desce, ale i ve dveřích řidiče, jsou prakticky uspořádané.

AMBIENTNÍ OSVĚTLENÍ - s měkkým ambientním osvětlením, které mimo jine nasvěcuje i kličky dveří, bude interiér ještě útulnější a komfortnější.

PROSTOR - cestující na zadních sedadlech jistě ocení velkorysý prostor před koleny a nad hlavou. Vnější zadní sedadla jsou anatomicky tvarovaná, takže poskytuji maximální pohodli.

KONEKTIVITA

Ve svém voze se můžete bavit i vyřídit pracovní záležitosti. Infotainment Vám přináší vysokou úroveň konektivity. Ani na cestách se už nemusíte vzdát nejlepších funkcí svých mobilních zařízení.

ŠKODA SURROUND - proměňte svůj vůz v amfiteátr. Sound Systém ŠKODA Surround, který využívá šesti reproduktorů, dokáže pomoci speciálního softwaru vytvořit ještě další dva virtuální reproduktory (jeden vpředu a druhy vzadu), a tak doslova kouzli se zvukem. Navíc umí stvořit i virtuální subwoofer k nerozeznání od skutečného.

RÁDIO BLUES - přístroj s atraktivním kulatým monochromatickým displejem Vám nabídne všechny potřebné základní funkce a praktickou odkládací skříňku. K jeho výbavě patři tuner FM, vstup USB/Aux-in, slot pro SD karty a čtyři 20W reproduktory.

INFOTAINMENT SWING 6,5" - k výbavě shodne s radiem Blues přidává infotainment Swing další funkce. Přistroj má 6,5" barevny dotykový displej a umožňuje mimo jine ovládat přes Car Menu nastaveni funkci vozu. Výbava může být rozšířena o Bluetooth, příjem DAB (Digital Audio Broadcast) a Sound Systém ŠKODA Surround.

MOTORY A TECHNOLOGIE

Řada úsporných a zároveň efektivních motorů podává přesvědčivý výkon. Na jejich sílu se zkrátka můžete spolehnout. V široké výkonové škále jistě najdete motor podle svých představ.

BENZINOVÉ MOTORY - dynamicky charakter dává benzínovým motorům technologie TSI. Vybírat můžete z výkonové škály 70 kW, 81 kW a 92 kW.

DIESELOVÉ MOTORY - kultivovaný chod a mimořádně nízkou spotřebu paliva nabízejí dieselové motory s výkonem 66 kW a 85 kW.

START-STOP - když je chod motoru zbytečný, například při čekání na semaforech nebo v kolonách, systém Start-Stop ho automaticky vypne, a tak šetři palivo. Po sešlápnuti spojkového pedálu se motor opět automaticky nastartuje. Snížení zátěže motoru a hospodárnější provoz přináší i funkce rekuperace, která umožňuje efektivním způsobem využívat pohybovou energii automobilu k dobíjeni akumulátoru.

BEZPEČNOST

Bezpečí není nikdy dost. Proto Vám přinášíme množství asistenčních systémů a další bezpečnostní prvky, se kterými se na silnici budete cítit jistě a sebevědomě.

AIRBAGY - vůz je vybaven šesti airbagy. Kromě čelních a předních bočních airbagů jsou tu i hlavové airbagy, které vytvoří po aktivaci stěnu a chrání posádku vpředu i vzadu před zraněním hlavy.

DRIVER ALERT - k Vaši bezpečnosti zejména při dlouhém nočním cestovaní přispívá Driver Alert (asistent pro rozpoznaní únavy), který vyhodnocuje při rychlosti nad 65 km/h údaje získané ze senzorů posilovače řízení. Když asistent zaznamená chovaní, které může byt známkou únavy řidiče (např. intenzivnější korekce směru volantem), doporučí Vám přestávku.