Škoda Octavia

TŘÍDA SAMA PRO SEBE

Každý detail je pro nás stejně důležitý jako samotný celek. Možná proto zanechává nová ŠKODA OCTAVIA tak silný dojem, ať už se na ni díváte nebo ji sami řídíte.

Se svým designem, inspirovaným českým křišťálem, je vůz působivý z každého úhlu pohledu. V komfortním interiéru si můžete užívat široké možnosti konektivity a na Vaši bezpečnou jízdu dohlížejí vyspělé asistenční systémy. A samozřejmě je tu i množství Simply Clever detailů, které zpříjemňují cestování. Se svým potenciálem vůz zkrátka přesahuje hranice dané automobilové třídy, a to mluví za vše.

OCTAVIA zároveň odráží naši firemní filozofii. Ať Vám naše současné modely se špičkovým designem přinesou stejné potěšení z jízdy, jaké nabízela svým řidičům nádherná auta, s nimiž jsme začínali.

DESIGN EXTERIÉRU

Na vůz, který v každém detailu představuje dokonalou souhru nadčasové estetiky a moderní technologie, je radost pohledět. A když Vás chytne za srdce, je čas začít o něm přemýšlet.

PŘÍĎ - dvojité hlavní světlomety dávají modelu OCTAVIA nezaměnitelný vzhled. S jejich designem dokonale korespondují ostře řezané mlhové světlomety. Mohutná maska chladiče a výrazně tvarovaná kapota vzbuzují respekt a zároveň deklarují vlastnosti jako spolehlivost a bezpečnost.

POHLED Z BOKU - vůz charakterizují hladké rovné plochy a výrazné ostré hrany krystalu vytvářející odvážné linie. Sunset – skla s vyšším stupněm tónování v zadní části vozidla zvyšují přitažlivost exteriéru, stejně jako komfort pasažérů.

ZÁĎ - na zádi se nachází mnoho prvků, které jsou typické pro značku ŠKODA: logo, název modelu, krystalické prolisy vymezující prostor pro registrační značku a podélné odrazky v zadním nárazníku, tzv. kočičí oči, s nimiž je vůz lépe viditelný.

 

PROČ ŠKODA OCTAVIA

  • Spotřeba od 3,9 l/100 km

  • Zavazadlový prostor od 590 do 1 580 l

  • Široká paleta motorů TSI a TDI od 81 kW až po 135 kW

  • Nové možnosti konektivity

  • Adaptivní tempomat udržuje automaticky odstup od vozidel jedoucích vpředu. Pro svou činnost využívá radar v masce chladiče.

  • Bezpečnostní systém Front Assist, který využívá pro svou činnost radar v masce chladiče, má za úkol monitorovat vzdálenost vozů jedoucích před Vámi. Tento asistent je rozšířen o funkci prediktivní ochrany chodců. V případě nebezpečí systém nejen řidiče varovat akusticky i opticky, ale i aktivovat nouzové brzdění.

  • Potřebujete zaparkovat s přívěsem? Využijte Trailer Assist, a půjde to lehce a bezpečně. Při pomalém couvání systém přebírá kontrolu nad vozidlem.

  • Osvětlení nástupního prostoru, integrované ve vnějších zpětných zrcátkách, Vám umožní bezpečně nastoupit či vystoupit z vozu i za naprosté tmy.

  • Služba Care Connect ( poslední parkovací pozice ) - nechte si zobrazit na svém mobilním telefonu, kde přesně na rozlehlém parkovišti stojí Váš vůz, včetně data a času, kdy byl zaparkován.

DESIGN INTERIÉRU

Váš vůz bude ještě komfortnější a útulnější s decentním ambientním osvětlením, které vede po obou stranách interiéru.

AMBIENTNÍ OSVĚTLENÍ - je jen na Vás, zda si vyberete jednu oblíbenou barvu nebo si každý den zpříjemníte jiným odstínem. Ambientní osvětlení nabízí deset úžasných možností.

OSVĚTLENÍ PROSTORU PRO NOHY - jemné osvětlení změní komfortní prostor v ještě výjimečnější. Užívejte si mimořádné pohodlí a nevšední zážitek z jízdy.

MOTORY A TECHNOLOGIE

Každá rodina je jedinečná, i když jsou si všechny v lecčem podobné. Tomu odpovídá naše nabídka motorů. Jejich společnými vlastnostmi jsou spolehlivost a ohleduplnost k životnímu prostředí. V závislosti na typu a výkonu však má každý motor specifický charakter, takže si můžete vybrat přesně podle svých nároků i očekávání Vaší rodiny.

ADAPTIVNÍ PODVOZEK - řídicí jednotka adaptivního podvozku (DCC) kontinuálně vyhodnocuje jízdní situaci (brzdění, akcelerace, zatáčení) a přizpůsobuje jí charakteristiku tlumení i řízení. Adaptivní podvozek se nastavuje prostřednictvím menu jízdního režimu v infotainmentu. Zvolit si můžete režim Comfort, Normal nebo Sport.

PŘEVODOVKY - manuální převodovka je k dispozici v pěti- nebo šestistupňovém provedení, automatická převodovka DSG (Direct Shift Gearbox) přichází v šesti- nebo sedmistupňové variantě. Konkrétní nabídka závisí na zvoleném motoru.

MOTORY - benzinové motory jsou vybaveny technologií TSI, která jim dává dynamický charakter. Ojedinělou nabídku představuje 1,4 TSI G-TEC o výkonu 81 kW s pohonem na benzin i na stlačený zemní plyn (Compressed Natural Gas), který nabízí oproti běžným palivům mnohem „zelenější” alternativu. Dieselové motory pro vozy OCTAVIA přicházejí výhradně se systémem vstřikování common rail. Kultivovaný chod těchto motorů doprovází mimořádně nízká spotřeba paliva.

BEZPEČNOST

V extrémních situacích, kdy řidič již nemůže aktivně ovlivnit další události, nastupují prvky pasivní bezpečnosti, jako jsou airbagy. OCTAVIA jich může mít až devět.

PŘEDNÍ AIRBAGY - zatímco airbag řidiče se skrývá ve volantu, airbag spolujezdce je umístěn v přístrojové desce a lze ho deaktivovat. Díky tomu můžete na přední sedadlo upevnit dětskou sedačku.

BOČNÍ AIRBAGY - celkem čtyři boční airbagy jsou určeny k ochraně pánve a hrudníku pasažérů vpředu a na zadních krajních sedadlech.

HLAVOVÉ AIRBAGY - po aktivaci vytvoří hlavové airbagy ochrannou stěnu, která chrání pasažéry vpředu i vzadu před zraněním hlavy.

KOLENNÍ AIRBAG - tento airbag umístěný pod sloupkem řízení chrání kolena a holenní kosti řidiče.