Škoda Kodiaq

SEZNAMTE SE S NOVÝM DRUHEM SUV

V současném světě se všichni občas ztrácíme a zapomínáme, na čem záleží. Nová ŠKODA KODIAQ ale snadno najde cestu zpět. Připomene Vám, co je opravdu důležité. Pomůže Vám znovu navázat přirozené spojení s přírodou a lidmi kolem Vás.

Vůz dokonale naplňuje vizi osobitého SUV, které nabízí robustnost i krásu. Zatímco pohon 4x4 umožňuje snadno zvládnout i jízdu obtížným terénem, prostornost interiéru, konektivita a komfortní výbava Vám zajistí na dobrodružných výpravách s celou rodinou maximální pohodlí. A samozřejmě je tu i množství Simply Clever detailů, které podstatně zvyšují praktičnost vozu.

KODIAQ zároveň odráží naši firemní filozofii. Ať Vám naše současné modely se špičkovým designem přinesou stejné potěšení z jízdy, jaké nabízela svým řidičům nádherná auta, s nimiž jsme začínali.

DESIGN EXTERIÉRU

KODIAQ je připraven na extrémní podmínky, a tak vyzařuje neobyčejnou sílu. Jeho jasné, precizní a ostré linie definoval nový designový jazyk ŠKODA pro vozy SUV (Sport Utility Vehicle), který je výrazný, emocionální a nadčasový. Funkčnost a estetika jsou tu v dokonalé rovnováze jak z pohledu celku, tak i jednotlivých detailů. Krása přichází v kombinaci s robustností a vynikající průchodností terénem.

PŘÍĎ - koncept světel na přídi vozu patří k charakteristickým prvkům modelu KODIAQ. Umístění ostře řezaných mlhových světlometů do výšky přední masky, kde jsou chráněny před poškozením, jasně svědčí o off-roadových ambicích vozu.

BOČNÍ POHLED - ostré hrany v kombinaci s hladkými plochami vytvářejí jedinečné podmínky pro efektní hru světla a stínu. Téměř hranaté blatníky s plastovými lemy, stejně jako ochranné kryty prahů, pak avizují, že je vůz jako doma na cestách s nezpevněným povrchem. Atraktivitu exteriéru umocňuje střešní nosič ve stříbrném provedení.

ZÁĎ - na střešní spoiler navazují černé vertikální nástavce, které lemují zadní sklo a podporují dobré aerodynamické vlastnosti karoserie. Zadní svítilny zasahují hluboko do blatníků, a tak výborně osvětlují vůz i z boku.

PROČ ŠKODA KODIAQ

  • Spotřeba od 6,2 l/100 km

  • Zavazadlový prostor od 720 do 2 065 l

  • ŠKODA Kodiaq byl britským magazínem Top Gear vyhlášen nejlepším vozem pro velké rodiny

  • Velikost, síla, smysl pro rodinu

  • Máte plné ruce a přitom potřebujete otevřít či zavřít zavazadlový prostor? Stačí udělat pohyb nohou pod zadním nárazníkem. Virtuální pedál, který umožňuje bezdotykové otevírání a zavírání zavazadlového prostoru, je vždy spojen s elektricky ovládanými pátými dveřmi a systémem KESSY pro bezklíčové odemykání, zamykání a startování.

  • Výklopné tažné zařízení, které se odjišťuje elektronicky. Spínač se nachází v zavazadlovém prostoru. Tažná kapacita vozu dosahuje až úctyhodných 2,5 tuny.

  • S třízónovou klimatizací si nastavíte rozdílné teploty pro řidiče, spolujezdce na předním sedadle a zadní část kabiny. Klimatizace také díky senzoru vlhkosti omezuje zamlžení čelního skla.

  • Za všech jízdních podmínek si budete užívat absolutní komfort a příznivou spotřebu paliva s automatickou šesti- nebo sedmistupňovou převodovkou DSG (Direct Shift Gearbox) a pohonem všech kol.

  • Při otevření kterýchkoli bočních dveří se vysunou plastové lišty, které zakryjí hrany. KODIAQ tak chrání před poškozením sám sebe a zároveň je ohleduplný k ostatním vozům, například na parkovišti s omezeným prostorem.

  • Elektronická dětská pojistka, stačí jednou stisknout tlačítko, a cestování Vašich dětí bude ještě bezpečnější. Dětská pojistka jim zabrání jak v otvírání zadních oken, tak i dveří.

DESIGN INTERIÉRU

Prostor Vašeho vozu bude útulnější a komfortnější s decentním ambientním osvětlením, které vede po stranách interiéru a navozuje skvělou atmosféru na každé Vaší cestě.

AMBIENTNÍ OSVĚTLENÍ - je jen na Vás, zda si vyberete jednu oblíbenou barvu nebo si každý den zpříjemníte jiným odstínem. Ambientní osvětlení nabízí deset úžasných možností.

OSVĚTLENÍ PROSTORU PRO NOHY - jemné osvětlení změní komfortní prostor v ještě výjimečnější. Užívejte si mimořádné pohodlí a nevšední zážitek z jízdy.

KONEKTIVITA

Těšte se na atraktivní design a spoustu úžasných funkcí. Infotainment je zase o krok dál. KODIAQ si bude skvěle rozumět s Vašimi externími přístroji a Vaše děti se nebudou nikdy za jízdy nudit.

SMARTLINK+ - s funkcí MirrorLink® bude displej infotainmentu (rádia nebo navigačního systému) zrcadlit informace z Vašeho smartphonu. Všechny nainstalované aplikace, které mají certifikát o bezpečném využití ve voze, jsou s funkcí MirrorLink® kompatibilní. Součástí SmartLink+ je i přenos technických dat z řídicí jednotky vozu. Ten Vám umožní po připojení Vašeho smartphonu (přes WiFi nebo MirrorLink®) prostřednictvím aplikace ŠKODA One App získávat zajímavé provozní údaje, třeba jak je Vaše jízda ekonomická nebo dynamická, ale i servisní informace apod. Některé údaje mohou být dokonce uloženy na portále ŠKODA, kde jsou Vám kdykoli k dispozici.*

COLUMBUS Infotainment Columbus 9,2" s 3D navigačním systémem nabízí další funkce, jako jsou přehrávání HD videa, SmartLink+ a WiFi. Jeho součástí je i integrovaný telefonní modul s podporou rychlého internetu LTE. Vysokou kvalitu poslechu zajišťují čtyři reproduktory vpředu a čtyři vzadu.

SOUND SYSTEM CANTON - užívejte si skvělého poslechu hudby i mluveného slova se Sound Systemem Canton s deseti reproduktory, včetně reproduktoru v přístrojové desce a subwooferu v zavazadlovém prostoru. Zařízení dosahuje celkového výkonu 575 W.

MOTORY A TECHNOLOGIE

Co rodina, to jiný příběh. Časté výlety do hor nebo dlouhé trasy po dálnici. Jízda s přívěsem. Městský způsob života nebo výpravy mimo asfalt… Pro každou rodinu najdeme vhodnou alternativu. A v každém případě Vám nabídneme sílu a dynamiku v kombinaci s příznivou spotřebou paliva.

ADAPTIVNÍ PODVOZEK - stačí jen okamžik a KODIAQ se dokáže změnit z komfortního automobilu třeba v krále silnic plných zatáček. Řídicí jednotka adaptivního podvozku (DCC) kontinuálně vyhodnocuje jízdní situaci (brzdění, akceleraci, zatáčení) a přizpůsobuje jí charakteristiku tlumení i řízení. Adaptivní podvozek se nastavuje prostřednictvím menu jízdního režimu v infotainmentu. Zvolit si můžete režim Normal, Comfort nebo Sport.

PŘEVODOVKY - v závislosti na verzi motoru může být vůz vybaven buď mechanickou šestistupňovou převodovkou, nebo šesti- či sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG (Direct Shift Gearbox).

BENZINOVÉ MOTORY - vedle různých verzí motoru o výkonu 110 kW zahrnuje naše nabídka i mimořádně zajímavou alternativu, kterou je 2,0 TSI o výkonu 132 kW využívající tzv. B-cyklus. Ten zajišťuje snížení spotřeby a emisí při částečném zatížení motoru.

DIESELOVÉ MOTORY - na výběr máte z dvoulitrových motorů o výkonu 110 kW a 140 kW. S ohledem na ochranu životního prostředí a splnění emisních předpisů (EU6) jsou všechny dieselové jednotky pro model KODIAQ vybaveny systémem SCR (Selective Catalytic Reduction), který prostřednictvím dodatečného vstřikování AdBlue snižuje emise oxidů dusíku NOx.

BEZPEČNOST

V extrémních situacích, kdy řidič již nemůže aktivně ovlivnit další události, nastupují prvky pasivní bezpečnosti, jako jsou airbagy. KODIAQ jich může mít až devět.

PŘEDNÍ AIRBAGY - zatímco airbag řidiče se skrývá ve volantu, airbag spolujezdce je umístěn v přístrojové desce a lze ho deaktivovat. Díky tomu můžete na přední sedadlo upevnit dětskou sedačku.

KOLENNÍ AIRBAG - tento airbag umístěný pod sloupkem řízení chrání kolena a holenní kosti řidiče.

HLAVOVÉ AIRBAGY - po aktivaci vytvoří hlavové airbagy ochrannou stěnu, která chrání pasažéry vpředu i vzadu před zraněním hlavy.

BOČNÍ AIRBAGY - celkem čtyři boční airbagy jsou určeny k ochraně pánve a hrudníku pasažérů vpředu a na zadních krajních sedadlech.

PROSTOR PRO DĚTI - vaše děti se povezou vzadu v naprostém pohodlí a bezpečí. Uložit či posadit děti do autosedaček je příjemnou záležitostí díky velkým bočním dveřím a spoustě prostoru na zadních sedadlech.