Škoda Karoq

NEOBYČEJNÝ VŮZ PRO VÁŠ NEOBYČEJNÝ ŽIVOT

Nová ŠKODA KAROQ bude Váš průvodce jakýmkoli dobrodružstvím. S nejnovějšími možnostmi konektivity a bezpečnostními systémy promění toto stylové a přitom kompaktní SUV i nejobyčejnější vyjížďku v neobyčejný zážitek. A jako zosobnění krystalického designového jazyka ŠKODA propůjčí s vrozenou lehkostí všedním dnům punc víkendu.

KAROQ zároveň odráží naši firemní filozofii. Ať Vám naše současné modely se špičkovým designem přinesou stejné potěšení z jízdy, jaké nabízela svým řidičům nádherná auta, s nimiž jsme začínali.

DESIGN EXTERIÉRU

Inspirován ostrými liniemi českého křišťálu snoubí design modelu KAROQ estetiku a sílu. Zkrátka Vás okouzlí z každého úhlu pohledu.

PŘÍĎ - model KAROQ, vybavený mohutnou maskou chladiče typickou pro značku ŠKODA, evokuje pocit síly a bezpečí. Jeho sebevědomý výraz zdůrazňují ostře tvarované jak hlavní, tak i mlhové světlomety, které zároveň svým umístěním do výšky masky chladiče potvrzují outdoorový charakter vozu.

PROFIL - zatímco hranaté blatníky a ochranné kryty prahů zdůrazňují vlastnosti typické pro SUV, hra světla a stínu definovaná designovým jazykem ŠKODA vnáší do vzhledu vozu emoce a grácii.

ZÁĎ - design nápadných zadních svítilen, s typickým prosvícením do C, jasně odkazuje na českou sklářskou tradici. Zatímco jedna část svítilen zasahuje do boků vozu, druhá je integrována do pátých dveří. Vůz je nepřehlédnutelný i díky odrazovým světlům nazývaným „kočičí oči”, která jsou ovšem zasazena hlouběji v nárazníku, což je chrání před poškozením. Charakteristickým prvkem modelu KAROQ je i robustní nájezdový kryt.

PROČ ŠKODA KAROQ

  • Délka nového modelu ŠKODA KAROQ činí 4 382 mm, šířka 1 841 mm a výška 1 605 mm. Rozvor náprav měří 2 638 mm (u verze s pohonem všech kol 2 630 mm). Zvětšené rozměry karoserie jdou ku prospěchu cestujícím. Prostor před koleny cestujících na zadních sedadlech činí 69 mm.

  • Poprvé ve voze značky ŠKODA bude k dispozici tzv. Digital Instrument Panel, který řidiči vozu ŠKODA KAROQ umožňuje nastavit některé z uspořádání velkoplošného displeje v přístrojovém štítu.

  • ŠKODA KAROQ nabízí volitelně Full LED světlomety s čirou optikou. V interiéru vytváří odpovídající světelnou atmosféru nové LED-ambientní osvětlení v dekoračních lištách dveří a palubní desky, které lze nastavit v některém z deseti odstínů.

  • Inteligentní propojení mezi vozem a chytrým telefonem dosahuje v modelu KAROQ nové úrovně. SmartLink+ zajišťuje propojení vašeho chytrého telefonu s vestavěným infotainmentem pomocí služby MirrorLinkTM. Phonebox s indukčním nabíjením připojuje chytrý telefon k anténě vozidla a současně jej bezdrátově nabíjí.

  • Motor 2,0 TDI nabízí výkon 140 kW (190 k) a je sériově dodáván s pohonem všech kol a sedmistupňovou převodovkou DSG. Režim Offroad s pohonem všech kol navíc zlepšuje jízdní vlastnosti mimo zpevněné silnice. K dispozici také možnost volby jízdního profilu v režimech Normal, Sport, Eco, Individual a a Snow (ve verzi 4x4).

  • Za všech jízdních podmínek si budete užívat absolutní komfort a příznivou spotřebu paliva s automatickou šesti- nebo sedmistupňovou převodovkou DSG (Direct Shift Gearbox) a pohonem všech kol.

  • Motorovou paletu tvoří pět pohonných jednotek, které mají zdvihové objemy od 1,0 l, přes 1,5 l a 1,6 l, až po 2,0 l. Výkonové spektrum sahá od 85 kW (115 k) do 140 kW (190 k). Nový motor 1,5 TSI je vybaven systémem Active Cylinder Management Technology, tj. odpojováním dvou válců, které v určitých provozních režimech přispívá k významné úspoře paliva.

  • Ve voze ŠKODA KAROQ je k dispozici široká škála asistenčních systémů. K novým komfortním systémům patří například Park Assist, Lane Assist nebo Traffic Jam Assist. K vyšší úrovni bezpečnosti přispívají systémy Blind Spot Detect, Front Assist s prediktivní ochranou chodců nebo Emergency Assist.

DESIGN INTERIÉRU

Z kabiny se může stát kokpit. Exkluzivní digitální přístrojový panel sesbírá všechny nezbytné informace a ukáže je přesně tam, kde je potřebujete vidět nejvíc – přímo před Vámi.

DIGITÁLNÍ PŘÍSTROJOVÝ PANEL - perfektní přehled Vám poskytne digitální přístrojový panel, který zobrazuje data z palubního počítače v kombinaci s dalšími informacemi, například navigací. Požadovaný způsob zobrazení si zvolíte tlačítkem na multifunkčním volantu. Na výběr přitom máte ze čtyř možností uspořádání: klasické, moderní, rozšířené nebo základní (vhodné pro noční provoz a jízdu po dálnici).

AMBIENTNÍ OSVĚTLENÍ - je jen na Vás, zda si vyberete jednu oblíbenou barvu nebo si každý den zpříjemníte jiným odstínem. LED osvětlení přístrojové desky a předních dveří nabízí deset úžasných možností. Osvětlení prostoru pro nohy je vždy bílé.

KONEKTIVITA

Kamkoli se vypravíte, KAROQ Vám umožní zůstat ve spojení. Být plně a permanentně online přitom znamená nejen zábavu a informace, ale i případnou pomoc na cestách. Služby ŠKODA CONNECT jsou Vaší bránou do světa neomezených možností komunikace.

ŠKODA CONNECT - unikátní rozhraní ŠKODA CONNECT zahrnuje dvě kategorie služeb. Zatímco Infotainment Online nabízí aktuální informace týkající se dopravy, čerpacích stanic, počasí, ale i celosvětového dění, Care Connect umožňuje vzdálený přístup k vozu a využívání asistenčních služeb.

CARE CONNECT – JÍZDNÍ DATA - zajímají Vás informace o jednotlivých jízdách? Služba Jízdní data Vám je zprostředkuje. Umožní Vám získat aktuální údaje o využití vozu, průměrné spotřebě a rychlosti nebo ujeté vzdálenosti.

CARE CONNECT – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ - k plné konektivitě patří i linka tísňového volání. Záchranný systém přitom funguje buď automaticky (v případě vážnější kolize), nebo lze pomoc přivolat manuálně stisknutím červeného tlačítka umístěného v panelu nad středovou konzolou.

MOTORY A TECHNOLOGIE

Všechny nabízené motory mají něcospolečného. Jsou moderní, dynamické a zároveň ekonomické. Díky tomu je KAROQ jako doma ve městě i v divočině.

ADAPTIVNÍ PODVOZEK - řídicí jednotka adaptivního podvozku (DCC) kontinuálně vyhodnocuje jízdní situaci (brzdění, akceleraci, zatáčení) a přizpůsobuje jí charakteristiku tlumení i řízení. Adaptivní podvozek se nastavuje prostřednictvím menu jízdního režimu v infotainmentu. Zvolit si můžete režim Comfort, Normal nebo Sport.

BENZINOVÉ MOTORY - na výběr máte mezi tříválcovým motorem o výkonu 85 kW a čtyřválcem o výkonu 110 kW, který je vždy dodáván s technologií ACT (Active Cylinder management Technology). Při nízkém zatížení tento motor dva válce odpojí a tím významně šetří palivo.

PŘEVODOVKY - vůz může být vybaven šestistupňovou mechanickou převodovkou nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG (Direct Shift Gearbox).

BEZPEČNOST

Ve chvíli, kdy řidič ztratí možnost aktivně ovlivnit další události, nastupují prvky pasivní bezpečnosti, jako jsou airbagy. Díky nim Vás KAROQ chrání doslova ze všech stran.

PŘEDNÍ AIRBAGY - zatímco airbag řidiče se skrývá ve volantu, airbag spolujezdce je umístěn v přístrojové desce a lze ho deaktivovat. Pak můžete na přední sedadlo upevnit dětskou sedačku.

HLAVOVÉ AIRBAGY - po aktivaci vytvoří hlavové airbagy ochrannou stěnu, která chrání pasažéry vpředu i vzadu před zraněním hlavy.

ELEKTRONICKÁ DĚTSKÁ POJISTKA - stačí jednou stisknout tlačítko, a cestování Vašich dětí bude ještě bezpečnější. Dětská pojistka jim zabrání v otvírání zadních oken i dveří.