Škoda Kamiq

KDYŽ VÍTE, CO VÁM SEDÍ

Jakmile jste ve svém životě došli do bodu, kdy už víte, co chcete, možná chcete právě tento vůz.

S kompaktními rozměry a troufalým designovým jazykem spojuje ŠKODA KAMIQ nenucenou eleganci se spoustou sebedůvěry.

Perfektní vůz, který naplní všechny Vaše potřeby ve městě – a přitom se vejde téměř kamkoliv.

To je Simply Clever. Taková je ŠKODA.

DESIGN EXTERIÉRU

Nezapomenutelný vzhled: KAMIQ je typický perfektní kombinací robustnosti a dynamických tvarů definovaných designovým jazykem ŠKODA. Je to první crossover značky.

VNĚJŠÍ DESIGN A BI-LED SVĚTLOMETY: Dvojité světlomety dávají modelu KAMIQ nezaměnitelnou tvář. Vrcholná varianta využívá čistě LED technologie včetně funkce přisvěcování do zatáčky, mlhovek a animovaných směrovek, které vozu dodávají dynamiku. Zatímco design světlometů zvýrazňuje individualitu modelu KAMIQ, zvýšený podvozek a výrazné doplňky karoserie, jako nástavec předního nárazníku v platinově šedé barvě, zdůrazňují charakter tohoto crossoveru.

LED ZADNÍ SVĚTLA: KAMIQ je vybaven horizontálně uspořádanými zadními svítilnami. Světelná plocha ve tvaru C, která je pro rodinu modelů ŠKODA typická, byla inovována v moderním stylu. Charakteristický světelný podpis je doplněn perfektní funkčností. Vrcholný model je vybaven svítilnami využívajícími výhradně LED technologii včetně animovaných směrovek.

ŠKODA CROSSOVER: KAMIQ je při pohledu zezadu snadno rozpoznatelný. S nezaměnitelným nápisem ŠKODA na zádi dává jasně najevo, do jaké rodiny patří. Nástavec zadního nárazníku s integrovaným difuzorem v platinově šedé barvě propůjčuje vozu zvláště robustní charakter.

PROČ ŠKODA KAMIQ

  • STYL A FUNKČNOST: Díky skvěle tvarovaným a komfortním sedadlům se budete cítit svěží i po dlouhé jízdě. Na přání lze objednat elektricky nastavitelné sedadlo řidiče. Pocit komfortu ještě podpoří osvětlení prostoru pro nohy. Dva konektory USB-C umístěné ve středové konzoli Vám umožní snadno připojit externí zařízení.

  • KOMFORT A PRAKTIČNOST KAMIQ nabízí také špičkový komfort pro cestující vzadu. Prostor na kolena i hlavu je výjimečný. V zadní části loketní opěrky jsou umístěny výdechy ventilace, které pomáhají zlepšovat tepelný komfort cestujících na zadních sedadlech. U nich najdete také samostatné ovládání pro vyhřívaná zadní sedadla. Dva USB-C konektory umožňují snadné nabíjení telefonu.

  • VIRTUÁLNÍ KOKPIT: Virtuální kokpit zobrazuje údaje palubního počítače spolu s dalšími informacemi, jako je například navigace. Můžete si vybrat rozvržení (na obrázku je Moderní uspořádání), mezi kterými lze volit tlačítkem „View“ na volantu. Virtuální kokpit modelu KAMIQ má displej o úhlopříčce 10,25“.

  • OCHRANA DVEŘÍ: Při otevírání dveří se vysunou plastové proužky, které zakryjí jejich hranu. Tímto způsobem se KAMIQ chrání proti poškození a je zároveň ohleduplný k ostatním vozům. Perfektní například pro parkování ve stísněném prostoru.

  • ADAPTIVNÍ TEMPOMAT: Vedle své základní funkce udržuje adaptivní tempomat automaticky odstup od vozidel jedoucích vpředu. Pro svou činnost využívá radar v masce chladiče.

DESIGN INTERIÉRU

Interiér navazuje na vnější design vozu a vyzařuje sebedůvěru i naprostou funkčnost. Nabízí výjimečný vnitřní prostor, kvalitní materiály včetně atraktivních dekoračních lišt a špičkovou digitální technologii. KAMIQ je vybaven Virtuálním kokpitem a novou generací infotainmentu: systém Amundsen s displejem 9,2“ je umístěn vysoko na palubní desce přímo v zorném poli řidiče.


VIRTUÁLNÍ KOKPIT: Virtuální kokpit zobrazuje údaje palubního počítače spolu s dalšími informacemi, jako je například navigace. Můžete si vybrat rozvržení (na obrázku je Moderní uspořádání), mezi kterými lze volit tlačítkem „View“ na volantu. Virtuální kokpit modelu KAMIQ má displej o úhlopříčce 10,25“.

KONEKTIVITA

Zůstaňte připojeni, ať už jste kdekoliv. Být plně a neustále online znamená mít přístup k zábavě a užitečným informacím. Zároveň Vám to přináší 24 / 7 asistenční služby na cestách. ŠKODA Connect je Vaší branou do světa neomezených komunikačních možností.
ŠKODA CONNECT: Rozhraní ŠKODA CONNECT zahrnuje dvě kategorie služeb. Zatímco Infotainment Online nabízí aktuální informace týkající se dopravy a další funkce, Care Connect umí zprostředkovat posádce pomoc na dálku a v případě potřeby zavolat i asistenční službu. Díky aplikaci ŠKODA Connect App může uživatel na dálku ovládat vybrané funkce či zobrazit údaje o voze.


CARE CONNECT – VZDÁLENÝ PŘÍSTUP – POSLEDNÍ PARKOVACÍ POZICE: Nechte si na dálku zobrazit na svém mobilním telefonu, kde přesně stojí Váš vůz včetně toho, v jaké vzdálenosti se od Vás nachází.


CARE CONNECT – VZDÁLENÝ PŘÍSTUP – ODEMYKÁNÍ A ZAMYKÁNÍ VOZU: Tato funkce umožňuje pomocí aplikace ŠKODA Connect App odkudkoli zamknout nebo odemknout Váš vůz. Když jej například zapomenete zamknout, můžete to udělat pomocí svého mobilního telefonu třeba z pohodlí pohovky.


INFOTAINMENT ONLINE – DOPRAVNÍ INFORMACE: Aktuální informace o dopravní situaci mohou být rozhodující pro včasné a bezpečné dosažení cíle Vaší cesty. Díky informacím o opravách na silnicích, případných nehodách a zácpách můžete včas reagovat na nastalou situaci a zvolit alternativní trasu, kterou Vám systém nabídne. Lokální informace o případném nebezpečí během cesty Vás také upozorní například na obtížně sjízdné silnice nebo na omezenou viditelnost.

MOTORY A TECHNOLOGIE

Strategie naší společnosti zahrnuje snižování spotřeby paliva a emisí. Výsledkem je, že nabízíme motory, které vyhovují současným emisním předpisům.


Modely KAMIQ jsou vybaveny benzínovými motory o obsahu 1,0 TSI 70-85 kW. Tyto tříválcové motory spolehlivě zvládnou všechny běžné jízdní požadavky.


Dieselové motory 1,6 TDI 85 kW nabízí nízkou spotřebu, ale přesto zajišťují dobrý výkon na častých dálkových cestách.

BEZPEČNOST

ŠKODA KAMIQ je zárukou bezpečnosti bez kompromisů. Standardní a nadstandardní výbava zahrnuje následující funkce:

Isofix a Top tether pro připevnění dětské autosedačky na vnější zadní sedadla. Isofix je k dispozici i na předním sedadle spolujezdce.


Na rozdíl od tempomatu, který udržuje nastavenou rychlost, umožňuje omezovač rychlosti jízdu při jakékoliv rychlosti až do výše předem nastavené hodnoty.


ABS zamezuje zablokování kol při nouzovém brzdění nebo brzdění na kluzkém povrchu.


EDL pomáhá při zrychlování nebo jízdě do kopce při nízké trakci jednoho z poháněných kol.


MSR pomáhá zabránit zablokování poháněných kol, které může nastat při zpomalování na hladkém povrchu.


XDS+ pomáhá řidiči v ostrých zatáčkách a zajišťuje, že se vozidlo bude i během rychlých průjezdů chovat neutrálně. Řídicí elektronika v podstatě simuluje funkci samosvorného diferenciálu a vylepšuje tak trakci a jízdní dynamiku v zatáčkách. Výsledkem je, že vůz projíždí zatáčkami daleko jistěji a přirozeněji než dříve.


Brzdový asistent zvýšením tlaku v brzdovém okruhu pomáhá řidiči zvládnout krizové situace v případě nutnosti nouzového brzdění. To může zásadně zkrátit brzdnou dráhu.

Systém ASR zajišťuje hladké rozjezdy a zrychlování bez prokluzu kol na kluzkém povrchu.
Elektronická kontrola tlaku v pneumatikách TPM+ informuje řidiče o ztrátě tlaku v pneumatikách.