Škoda Fabia

NEPŘÉHDNUTELNÁ

Kdekoli se ŠKODA FABIA objeví, dokáže na sebe strhnout pozornost. Nejprve Vás upoutá dynamický design exteriéru s ostrými rysy a sportovními proporcemi. Interiér Vás pak nadchne jak precizností a vysoce kvalitními materiály, tak spoustou prostoru pro posádku a zavazadla. Ale stejně tak Vás FABIA zaujme z hlediska technologií či nepřeberných možností individualizace. A jako každý vůz značky ŠKODA Vám samozřejmě nabídne i množství Simply Clever detailů.

FABIA zároveň odráží naši firemní filozofii. Ať Vám naše současné modely se špičkovým designem přinesou stejné potěšení z jízdy, jaké nabízela svým řidičům nádherná auta, s nimiž jsme začínali.

DESIGN EXTERIÉRU

Dejte o sobě vědět všem. A začněte hned. Oblečte se tak, že ostatním vyrazíte dech. Anebo ještě lépe. Buďte nepřehlédnutelní se svým vozem FABIA.

PŘÍĎ - při pohledu zpředu můžete vnímat sílu a sebevědomí, které FABIA vyzařuje. Kryty hlavních světlometů s krystalickými zlomy zejména ve spodní části odkazují na krásu českého křišťálu. Špičková verze světlometů má černé pozadí a LED denní svícení. Vůz může být vybaven i mlhovými světlomety s Corner funkcí.

POHLED Z BOKU - dynamiku, stejně jako eleganci, Vám nabízí FABIA při pohledu z boku. Hra světla a stínu nikdy neustává díky výrazné linii, která lemuje vůz, a prolisu ve spodní části dveří.

FABIA KOMBI - setkání působivého designu a dokonalé funkčnosti představuje FABIA ve verzi kombi. Ať se na ni podíváte z jakékoli strany, vždy odhalíte perfektně vyvážené proporce, které Vás nemohou nechat bez emocí. Za ostrými čistými liniemi pak objevíte mimořádnou prostornost. Vůz je skvělou ukázkou toho, že dynamický design a praktičnost, kterou ještě zdůrazňuje střešní nosič, mohou být v harmonii.

PROČ NOVÁ ŠKODA FABIA

  • 121 barevných kombinací to je jen začátek.

  • V základní výbavě pořádná porce bezpečí: 6 airbagů, ESC, ABS, brzdový asistent či kontrola tlaku v pneumatikách. ŠKODA Fabia získala v testech Euro NCAP pět hvězdiček z pěti.

  • Nová generace výkonných benzinových a dieselových motorů. Například s turbomotorem 1,2 TSI vás dostane výkonem 110 koní a zrychlením z nuly na sto za méně než devět a půl sekundy.

  • Spotřebou od 3,6 l/100 km se jen těžko hledá konkurence.

  • Verze kombi se pyšní bezkonkurenčním zavazadlovým prostorem ve své třídě 530 až 1 395 l.

  • Interiér vozu definují hodnotné materiály, preciznost a perfektní zpracování. Horizontální linie zajistí vzdušnost a sebejistý výraz. Navíc Fabia otevírá prakticky neomezené možnosti individuálních úprav.

  • Moderní technologie s funkcí infotainment vám budou praktickými a zábavnými pomocníky na vašich cestách.

  • Fabia Vám díky variantám model Trumf, Monte Carlo či ScoutLine splní všechna očekávání, ať už preferujete panoramatickou střechu a líbivý design, nebo se pohybujete tam kde se asfalt mění v prach.

DESIGN INTERIÉRU

Jste nepřehlédnutelní. Dobrá. Teď se podívejme dovnitř. Ukažte ostatním, že je toho ještě víc, co je může ohromit. Kombinace krásy a funkčnosti má mnoho variant, ze kterých se dá vybírat.

DESIGN INTERIÉRU - svým přitažlivým interiérem si Vás vůz okamžitě získá. Kamkoli pohlédnete, vidíte precizně zpracované kvalitní materiály. A samozřejmostí je důraz na ergonomii. Interiér působí sebevědomě a nabízí komfort, stejně jako mimořádnou prostornost.

VĚTŠÍ PROSTOR - pocit volnosti a ještě většího prostoru si budete užívat s prosklenou panoramatickou střechou.

KONEKTIVITA

Kamkoli se vypravíte, FABIA Vám umožní zůstat ve spojení. Být plně a permanentně online přitom znamená nejen zábavu a informace, ale i případnou pomoc na cestách. Služby ŠKODA CONNECT jsou Vaší bránou do světa neomezených možností komunikace.

ŠKODA CONNECT - unikátní rozhraní ŠKODA CONNECT zahrnuje dvě kategorie služeb. Zatímco Infotainment Online nabízí aktuální informace týkající se dopravy, čerpacích stanic, počasí, ale i celosvětového dění, Care Connect zajišťuje vzdálený přístup k vozu a využívání asistenčních služeb.

CARE CONNECT – POSLEDNÍ PARKOVACÍ POZICE - nechte si zobrazit na svém mobilním telefonu, kde přesně na rozlehlém parkovišti stojí Váš vůz, včetně data a času, kdy byl zaparkován.

CARE CONNECT – JÍZDNÍ DATA - zajímají Vás informace o jednotlivých jízdách? Služba Jízdní data Vám je zprostředkuje. Umožní Vám získat aktuální údaje o využití vozu, průměrné spotřebě a rychlosti nebo ujeté vzdálenosti.

MOTORY A TECHNOLOGIE

Vypravte se za zábavou do ulic. Křížem krážem, kudy Vás napadne. Prokličkujte obratně rušnými místy. Užívejte si jízdu. Spolehněte se na skvělé vlastnosti motoru a využijte veškerý jeho jízdní potenciál.

PŘEVODOVKY - manuální převodovka je v závislosti na zvoleném motoru buď pětistupňová, nebo šestistupňová. Obě varianty nabízejí přesné, snadné řazení a krátké dráhy řadicí páky. Pokud si chcete užívat sílu motoru v absolutním komfortu, pak je tu pro Vás automatická převodovka DSG (Direct Shift Gearbox).

BENZINOVÉ MOTORY - co motor, to jiný charakter. Vybrat si můžete mezi benzinovými motory s TSI i MPI technologií a výkonem 44 kW, 55 kW, 70 kW nebo 81 kW.

DIESELOVÉ MOTORY - plynulou jízdu a výjimečně nízkou spotřebu garantují dieselové motory o výkonu 66 kW nebo 77 kW.

BEZPEČNOST

Riskujte, ale ne za jízdy. Dopřejte si styl, ovšem ne na úkor bezpečí. Buďte středem pozornosti, ale mějte se na pozoru před rizikovými situacemi. Buďte starostliví a přitom si nedělejte zbytečné starosti. FABIA je vůz, na který se můžete spolehnout.

PŘEDNÍ AIRBAGY - zatímco airbag řidiče se skrývá ve volantu, airbag spolujezdce je umístěn v přístrojové desce a lze ho deaktivovat. Díky tomu můžete na přední sedadlo upevnit dětskou sedačku.

AIRBAGY - pro Vaše maximální bezpečí je FABIA standardně vybavena šesti airbagy: hlavovými, předními a bočními vpředu.

TŘETÍ OPĚRKA HLAVY - to nejcennější často vozíme vzadu. Pokud budete jezdit v plném obsazení, jistě přivítáte třetí hlavovou opěrku pro pasažéra na prostředním sedadle.