Škoda Citigo iV

MALÝ VELKÝ VŮZ

Město je ohniskem příležitostí. Jako plátno, které čeká, až na něj vykreslíte své sny, scéna, kde můžete rozehrát své touhy.

Vydat se vstříc novým zážitkům si ovšem žádá partnera stejně agilního, obratného a spontánního, jako jste Vy. Jinými slovy, potřebujete ŠKODA CITIGO.

Malé auto s velkými ambicemi okouzluje svým svěžím stylem, překvapivým prostorem a důmyslnými detaily.

Prozkoumávat město teď bude nekonečně zábavné. A když budete chtít, ukažte městskému ruchu záda. Prostě jeďte.

DESIGN EXTERIÉRU

LESK VE MĚSTĚ - svěží, moderní, oslnivé – CITIGO je perfektní doplněk pro Vaše toulky městem. Se svými parametry je jako doma i v úzkých ulicích, ale jeho možnosti jsou daleko širší.

PŘÍĎ - s novým designem přídě se model CITIGO stává ještě sebevědomějším členem rodiny ŠKODA. Logo značky nad rámečkem masky chladiče skvěle vyniká na výrazně tvarované kapotě. Nová široká mřížka otvoru pro přívod vzduchu v předním nárazníku s integrovanými mlhovými světly zdůrazňuje dospělý vzhled vozu.

PROFIL - linie spodní hrany oken mírně stoupá a vůz tak získává při pohledu z boku příjemný nádech dynamiky. Sunset – skla s vyšším stupněm tónování v zadní části vozu zvyšují atraktivitu exteriéru i komfort posádky.

ZÁĎ - masivní zadní nárazník dodává vozu nezbytnou dávku robustnosti.

HLAVNÍ SVĚTLOMETY - u vozů vybavených LED denním svícením je pruh diod integrován do hlavních světlometů.

ZADNÍ SVÍTILNY - zadní svítilny nabízejí prosvícení do C, které je charakteristické pro členy rodiny ŠKODA.

PROČ ŠKODA CITIGO

  • Nízká spotřeba paliva od 4,4 l/100 km

  • Zavazadlový prostor s 251 l patří mezi nejprostornější

  • Možnost 3 i 5dveřové karosérie, manuální i automatická převodovka ASG

  • Výkonné 44/55kW MPI motory a úsporný G-TEC 50kW CNG

  • Vystupte z řady designovým paketem Monte Carlo s možností sportovního podvozku

  • Navigační systém a HFT Bluetooh v jediném zařízení

DESIGN INTERIÉRU

Zatímco venku zrychleně pulzuje energie města, uvnitř CITIGO si odpočinete. Tak jako tohle auto nabízí perfektní výhled ven, skvělý je i pohled na jeho interiér, ve kterém se snoubí kultivovanost s pohodlím a promyšlenými detaily.

PŘÍSTROJOVÁ DESKA - ve svém voze se budete cítit jako doma i díky přístrojové desce, která je efektivně přehledně uspořádaná. Vrchol nabídky představuje multifunkční kožený volant, který umožňuje ovládání rádia a telefonu.

PROSTOR - čtyřmístný model CITIGO nabízí velkorysý prostor. A to nejen vpředu, ale i pro cestující na zadních sedadlech. Vysoká kvalita řemeslného zpracování včetně čalounění připomíná vozy vyšší třídy.

ELEKTRICKY OVLÁDANÁ OKNA A ZPĚTNÁ ZRCÁTKA - řidič má ve svých dveřích po ruce ovladače elektrických předních oken a vnějších zpětných zrcátek.

KONEKTIVITA

V CITIGO si můžete vychutnat hudbu nebo získat klíčová jízdní data jediným pohybem prstu. Mobilní aplikace Move&Fun spáruje Váš smartphone s palubním počítačem.

MOVE&FUN - s aplikací Move&Fun pro systémy Android nebo iOS máte jednoduše a okamžitě po ruce spoustu funkcí. Prostřednictvím Bluetooth se propojíte s rádiem. Využívat můžete telefonní seznam a playlist Vašeho smartphonu. Stejně tak máte k dispozici údaje z palubního počítače, jako je třeba průměrná spotřeba. Díky funkci DriveGreen můžete jet úsporněji. A s navigačním systémem TomTom se už nikdy nikde neztratíte.

NERUŠIT, POSLOUCHÁM - dobré hudby není nikdy dost. Dopřejte si výborný poslech díky infotainmentu se soustavou reproduktorů, které promění jízdu v poutavý koncert.

SWING - užívejte si nerušené zábavy s infotainmentem Swing, který je vybaven barevným displejem, vstupem Aux-in, slotem na SD karty, technologií Bluetooth a šesti reproduktory. Přístroj je dodáván včetně vstupu USB na středové konzole.

SOUND SYSTÉM - vysoce kvalitní Sound System nabízí šest reproduktorů (čtyři vpředu a dva vzadu), zesilovač a subwoofer v zavazadlovém prostoru. A ještě informace pro technicky založené řidiče: celkový výkon je 300 W.

NEJKOMPAKTNĚJŠÍ A ZÁROVEŇ NEJPROSTORNĚJŠÍ

S délkou 3,56 metru, šířkou 1,65 metru a výškou 1,48 metru patří CITIGO mezi nejkompaktnější a zároveň nejprostornější vozy ve svém segmentu. Díky rozvoru 2,42 metru uvnitř najde čtveřice cestujících pohodlí i na delších cestách.

Není mnoho konkurentů, kteří by dokázali nabídnout větší zavazadlový prostor (251 litrů) a šířku interiéru (1,36 metru). Kufr zapůsobí i svou výškou. Dokáže pojmout předměty o výšce až 58 cm. Jeho víko se otevírá až do výšky 185 cm. Složením zadních opěradel se objem zavazadlového prostoru zvýší na 959 litrů. Navíc je nakládací plocha téměř rovná a umožňuje tak uvnitř Citigo přepravovat předměty o délce až 1,75 metru.

MOTORY A TECHNOLOGIE

Nové moderní tříválcové motory spalující benzín nebo stlačený zemní plyn (CNG) dosahují velmi nízké spotřeby paliva při zachování výborné dynamiky jízdy.

Benzinový motor 1,0 MPI je dodáván ve výkonových variantách 44 kW a 55 kW.

V provedení CNG je k dispozici s výkonem 50 kW.

Motor 1,0 MPI se vyznačuje také vysokou mírou unifikace použitých dílů. Díky tomu je snadné nasazení technologie Green tec pro tento agregát. Motor splňuje požadavky stanovené emisní normou EU 6, která platí ve všech státech Evropské unie.

BEZPEČNOST

Z prvků aktivní bezpečnosti je třeba vyzdvihnout výborné jízdní vlastnosti, funkci nouzového brzdění (systém City Safe Drive) a elektronický stabilizující systém ESP, které jsou dodávány v rámci výbavy na přání.

I ve 3dveřové verzi vozu Citigo Vás chrání čtyři airbagy.