Nová Škoda Octavia

NEJLEPŠÍ OCTAVIA V DĚJINÁCH

Čtvrtá generace bestselleru Octavia má ve verzi liftback i kombi emotivnější vzhled než předchůdce. Zároveň je prostornější, bezpečnější a poskytuje ještě více možností konektivity než kdy předtím. Nabízí také ještě větší zavazadlový prostor. Nový koncept interiéru kombinuje skvělou funkčnost a ergonomii s velkorysou nabídkou prostoru, kvalitními materiály a promyšlenými designovými prvky. Premiéru slaví head-up displej, systém shift-by-wire a ergonomická sedadla šetrná k zádům. Moderní možnosti konektivity a nové asistenční systémy zajišťují ještě větší úroveň bezpečnosti a komfortu. Nabídka motorů zahrnuje úsporné benzinové a naftové motory, dále verzi s pohonem na zemní plyn, s plug-in hybridním pohonem a mild-hybridní technologií.

EXTERIÉR

Nejnovější generaci modelu Octavia poznáte na první pohled. Z každého úhlu. Rozvíjí designový jazyk třetí generace vozu, ale působí podstatně dynamičtěji a sebevědoměji.

Na cestu vám mohou svítit full LED Matrix světlomety, tradiční zadní světelný podpis ve tvaru písmene C zase ozvláštní dynamická směrová světla.

Nová Octavia je ještě dynamičtější a emotivnější než kdy dřív, zároveň však stále funkční a praktická.

PROČ NOVÁ ŠKODA OCTAVIA

  • SNADNÉ ŘÍZENÍ: Převodovka DSG je vybavená systémem shift - by - wire není s převodovkou spojena mechanicky, takže příkazy k přeřazení probíhají pouze elektronicky.

  • NOVÉ ASISTENČNÍ SYSTÉMY: Sledování protijedoucího vozidla při odbočování vlevo, hlídání prostoru kolem vozu při parkování.

  • VÝJIMEČNÝ KOMFORT: Masážní funkce pro sedadlo řidiče, speciální hlavové opěrky, třízónová klimatizace.
  • PROSTOR A PRAKTIČNOST: Objem zavazadlového prostoru činí v karosářské verzi kombi 640 l, u varianty liftback se výsledná kapacita zastavila na hodnotě 600 l.

  • DŮMYSLNÉ VYCHYTÁVKY PRO KAŽDÝ DEN: Simply Clever systém pro zpříjemnění každodenního života - virtuální pedál pod zadním nárazníkem pro otevření kufru, bezklíčové odemykání a zamykání KESSY.

  • HYBRIDNÍ TECHNIKA PRO NIŽŠÍ SPOTŘEBU: Mild - hybridní technika pro automatické převodovky. Výkonnější motory s nižší spotřebou a emisemi CO2.

INTERIÉR

Interiér nové generace posouvá měřítka ve své třídě. Head - up displej promítající informace na čelní sklo vám nabídne nový pohled na svět. Vše důležité pak najdete na dvou 10 ti palcových displejích. Minimalistické linie a ambientní osvětlení dotváří elegantní atmosféru na palubě.

Prostorný a vzdušný interiér s sebou přináší zcela nové uspořádání, které však zahrnuje typickou linii ŠKODA, jež v sobě dokonale spojuje funkčnost a estetiku. Tvar přístrojové desky se inspiroval charakteristickou čelní maskou vozů ŠKODA a vytváří opěrku ruky usnadňující ovládání volně stojícího displeje.

Kromě toho, že je zcela nová Octavia krásná na pohled, si zároveň zachovala a ještě umocnila také svou praktičnost. To znamená, že její už tak úctyhodný objem zavazadlového prostoru narostl v karosářské verzi kombi o 30 litrů na celkových 640 l, u varianty liftback se výsledná kapacita zastavila na hodnotě 600 l.

BEZPEČNOST

I zde urazila nová Octavia notný kus cesty. Jako první vůz ŠKODA tak nabízí například Asistent vyhýbání, který vám usnadní a zpřesní provedení úhybného manévru před nenadálou překážkou, Asistent pro odbočování, s nímž bude odbočování doleva (u vozů s levostranným řízením) ještě bezpečnější, nebo Varování při výstupu z vozu, které vás upozorní v případě, že byste otevřením dveří mohli způsobit kolizi, například s okolo projíždějícím vozem nebo cyklistou.

Novinkou je také varování před lokálním omezením, které je schopné vás varovat před dopravními riziky na cestě. Systém vás tak dokáže upozornit například na ledovku na silnici nebo odstavené auto na cestě.

MOTORY A TECHNOLOGIE

Octavia přichází jako první sériový model ŠKODA s mild - hybridní technikou pro automatické převodovky. Benzinový motor je doplněn o výkonnější baterii, elektromotor a část palubní elektrické sítě pod napětím 48 V.

Díky tomu dokáže vůz například při pomalé jízdě zcela vypnout spalovací motor. Výsledkem je nižší spotřeba a tím i emise CO2. Další možností v nabídce je plug - in hybridní pohon iV, který umožňuje jízdu čistě na elektřinu.

Všechny motory v nabídce jsou dostupná se 7stupňovou automatickou převodovkou, která se u modelů ŠKODA označuje písmeny DSG. Samočinné řazení doplňuje nepřerušený přísun výkonu a nízká spotřeba. V modelu Octavia Combi je převodovka DSG vždy dodávána se systémem shift - by - wire a ovládáním na volantu.