Nová Škoda Fabia

DŮVĚRNĚ ZNÁMÁ A PŘITOM JINÁ

FABIA neodmyslitelně patří do našich ulic. Vůz, který se výborně osvědčil především v městském provozu, přijíždí nyní s novinkami v designu i technologiích. Nová ŠKODA FABIA tak ještě lépe zvládne každodenní situace, které život přináší.

S novým designem přídě získává FABIA dynamičtější výraz. Díky novinkám ve výbavě interiéru včetně nabídky potahů si vytvoříte prostředí, kde se budete cítit příjemně. Vaši jistotu za volantem a bezpečnost posádky zvýší prvky jako asistent hlídání mrtvého úhlu, asistent vyparkování a asistent dálkových světel. Navíc vůz přichází s širokými možnostmi konektivity, takže kamkoli se vydáte, máte svůj online svět s sebou.

FABIA zároveň odráží naši firemní filozofii. Přejeme si, aby Vám naše současné modely se špičkovým designem přinášely stejné potěšení z jízdy, jaké nabízela svým řidičům nádherná auta, s nimiž jsme začínali.

DESIGN EXTERIÉRU

Neobyčejná a nezaměnitelná. Díky výrazné masce chladiče s ostrými hranami a dalším prvkům s novým designem, jako jsou hlavní světlomety i oba nárazníky, bude nová FABIA už z dálky ohlašovat Váš příjezd.

BI-LED HLAVNÍ SVĚTLOMETY - ýrazný LED pruh pro denní svícení integrovaný v hlavních světlometech patří u nového modelu FABIA ke standardní výbavě. Bi-LED hlavní světlomety jsou pro větší bezpečnost vybaveny i funkcí přisvěcování při odbočování.

PANORAMATICKÁ STŘECHA - dopřejte si pocit volnosti a ještě většího prostoru. Atraktivitu vozu můžete zvýšit s prosklenou panoramatickou střechou, která sahá od čelního skla až po střešní spoiler.

OSVĚTLENÍ ZÁDĚ - prosvícení zadních svítilen do C patří k charakteristickým prvkům značky ŠKODA. Zadní svítilny mohou být vybaveny LED technologií. V zadním nárazníku jsou integrována odrazová světla, díky nimž je vůz ještě lépe viditelný.

PROČ NOVÁ ŠKODA FABIA

  • Pod kapotou modernizovaného modelu ŠKODA FABIA může být jedna ze čtyř pohonných jednotek o objemu 1,0 litru. Motory MPI s nepřímým vstřikováním paliva dávají výkon 44 kW (60 k), resp. 55 kW (75 k). Dva motory TSI produkují nejvyšší výkon 70 kW (95 k), resp. 81 kW (110 k). Oba motory TSI nově dostaly filtr pevných částic.

  • Nově dostupná funkce Blind Spot Detection upozorňuje řidiče prostřednictvím svítící ikonky na skle vnějších zpětných zrcátek na přítomnost vozidel v mrtvém úhlu nebo na zezadu rychle se přibližující vozidlo při jízdě po dálnici.

  • Systém Rear Traffic Alert monitoruje, co se děje za vozidlem, a varuje před kolizí při couvání.

  • Light Assist automaticky přepíná z dálkových na potkávací světla, jakmile systém detekuje protijedoucí vozidlo, a usnadňuje tak řidiči i ostatním účastníkům provozu jízdu v noci.

  • Zavazadlový prostor pojme 330 litrů, při sklopení zadních sedadel až 1 150 litrů nákladu. U verze ŠKODA FABIA COMBI je to 530 litrů nebo až 1 395 litrů při sklopených sedadlech.

  • Pro rodiny s dětmi je důležitý systém Isofix na zadních sedadlech pro snadné a bezpečné uchycení dětské sedačky.

  • Nechybí samozřejmě ani Simply Clever řešení. Kromě jiných ŠKODA FABIA nově nabízí dva USB porty na zadních sedadlech pro snadné dobíjení mobilních telefonů nebo tabletů.

  • ŠKODA FABIA COMBI má nově na boku zavazadlového prostoru odnímatelnou LED svítilnu.

  • Škrabku na led pod víčkem palivové nádrže není třeba představovat, znají ji všichni majitelé současných vozů ŠKODA.

DESIGN INTERIÉRU

Venku může být chaos, tady vládne pohoda. Nové potahové látky a dekory pro palubní desky, ale i nové designové detaily jsou tu proto, abyste se cítili pohodlně a mohli se věnovat naplno řízení.

KONEKTIVITA

Kamkoli se vypravíte, nová FABIA Vám umožní zůstat ve spojení. Být plně a permanentně online přitom znamená nejen zábavu a informace, ale i případnou pomoc na cestách. Služby ŠKODA CONNECT jsou Vaší bránou do světa neomezených možností komunikace.

SMARTLINK+ - funkcí MirrorLink® bude displej infotainmentu zrcadlit informace z Vašeho smartphonu. Všechny nainstalované aplikace, které mají certifikát o bezpečném využití ve voze, jsou s funkcí MirrorLink® kompatibilní. Součástí SmartLink+ je i přenos technických dat z řídicí jednotky vozu. Ten Vám umožní po připojení Vašeho smartphonu (přes WiFi nebo MirrorLink®) prostřednictvím aplikace ŠKODA OneApp získávat zajímavé provozní údaje, třeba o tom, jak je Vaše jízda ekonomická nebo dynamická, ale i servisní informace apod. Některé údaje mohou být dokonce uloženy na portále ŠKODA, kde jsou Vám kdykoli k dispozici.

MOTORY A TECHNOLOGIE

BEZPEČNOST