S vozem od divize Autocentrum MATRIX už Jiří Kamš ujel téměř 3 500 km

16.12. 2019

Pracuje jako hodinky, tak lze shrnout dojmy Jiřího Kamše z nové Fabie Combi, kterou si pořídil v Autocentru MATRIX Lipovka. Muž, který je již více než čtyři roky upoután na invalidní vozík, si auto pořídil v rámci programu Škoda Handy, který vrací lidem se sníženou pohyblivostí mobilitu. Upravená Fabia panu Kamšovi pomáhá s vyřizováním každodenních záležitostí, především ho pak vozí do práce. Od léta s ní najel už téměř 3 500 km.

„S vozem jsem nadmíru spokojený. Všechno funguje přesně tak, jak má. Na ruční ovládání jsem si také zvykl bez větších problémů, přestože je oproti klasickým vozů značně jiné,“ prozradil pro MATRIX Info Jiří Kamš.

Na vozovce je vůz řízen pomocí ovládání umístěného vedle středního tunelu vozidla. Ruční řízení instalovala společnost Api CZ.

Když auto v Lipovce Jiří Kamš dostal, tak bylo ještě potřeba speciálně upravit levé zadní dveře, kterými se nakládá invalidní vozík. Dnes je má pan Kamš vysouvací a u stropu je navíc připevněn naviják, který uskladní vozík. Obojí dělala firma IROA-HDC, s.r.o. Uživatelský komfort je tak kompletní.

S financováním vozu panu Kamšovi pomohla i společnost MATRIX a.s.