Nová Škoda Octavia se ukázala světu v plné kráse

10.12. 2019

Díky více než 6,5 milionům vyrobených vozů je OCTAVIA historicky nejprodávanějším modelem značky vůbec. V České republice i mnoha jiných zemích po celém světě je již řadu let zavedeným pojmem, a to díky modernímu designu, moderní technice, úspornosti, praktičnosti, vysoké kvalitě a také vynikajícímu poměru ceny a užitné hodnoty. Do produkce vstoupí nejprve kombík, a to na přelomu listopadu a prosince tohoto roku, liftback bude následovat o pár týdnů později.

V současné době již ŠKODA uveřejnila informace o cenách vozu. Škoda Octavia vstupuje na domácí trh s cenou již od 456 900. Jedná se o základní specifikaci. ŠKODA OCTAVIA 1,0 TSI/81 kW s 6 st. manuální převodovkou ve verzi liftback, která bude dostupná na konci první poloviny roku 2020. Všichni autorizovaní prodejci značky ŠKODA v České republice už teď přijímají objednávky na novou generaci modelu OCTAVIA v karosářské verzi COMBI.

INTERIÉR
Interiér čtvrté generace modelu OCTAVIA má zcela nový design. OCTAVIA je první sériový vůz značky ŠKODA, který vedle samostatně stojící, centrální obrazovky a nových, ještě kvalitnějších materiálů, nabízí také novou přístrojovou desku rozdělenou do několika horizontálních úrovní. Multifunkční verze volantu má nově uspořádaná tlačítka a společně s novými otočnými ovladači v chromovaném provedení umožňuje lepší a snadnější ovládání.

 

 

EXTERIÉR
Čtvrtá generace modelu OCTAVIA dosahuje nových dimenzí. Je větší a díky novému designovému jazyku značky a novým proporcím působí emotivněji a dynamičtěji, než úspěšná třetí generace. Nový přední nárazník, nižší přední světlomety a nově tvarovaný, plochý střešní nosič zvýrazňují protáhlou siluetu vozu OCTAVIA COMBI. Čisté plochy, skulpturální prvky a výborné aerodynamické vlastnosti. Celkově působí nový vůz ušlechtilým a sebevědomým dojmem.


BEZPEČNOST
OCTAVIA nabízí mnoho bezpečnostních a komfortních prvků známých z vozů vyšších tříd. Zároveň je první model značky ŠKODA, který nabízí head-up displej zobrazující důležité informace přímo na čelním skle v zorném poli řidiče. Nově také sleduje protijedoucí vozidla při odbočování vlevo a v případě nebezpečí auto zabrzdí. Po zaparkování hlídá prostor za vozem a varuje vás, pokud by při otevření dveří hrozila srážka s jiným vozem.

EKOLOGIE
Jednou z priorit byla pro vývojáře nízká spotřeba a nízké hodnoty emisí CO₂ a NOx. Čtvrtá generace je tak úspornější a ekologičtější než kdy předtím. K dispozici budou verze s alternativními pohony a poprvé také OCTAVIA iV s plug-in hybridním pohonem. Některé z optimalizovaných benzinových motorů jsou vybaveny mild - hybridní technologií. Naftové motory nové generace Evo vypouští až o 80 % méně oxidů dusíku.Ředitel divize Autocentrum MATRIX Miroslav Moravec k novému modelu Škoda Octavia:

Nová Octavia je tady.

S velkým očekáváním jsem sledoval představení vozu, který je dalším milníkem značky Škoda, která má za sebou 125 let bohaté historie.

Bez podbízivosti jsem z vozu nadšený. Jeho výjimečný design, který spojuje DNA sedanu
a coupé vyvolává obrovské emoce. Ty podtrhují další skvělé atributy, nové digitální technologie, moderní pohony, konektivita vozu a tolik popisované chytré řešení a možnosti pro řidiče - Simply clever. Revoluční řešení přístrojové desky, volantu a celkového ovládání vozu je odvážné, ale zpracované na „jedničku“.

Dostali jsme do prodejní nabídky mimořádný vůz. Jsem přesvědčen, že nová Škoda Octavia se stane „Budoucí královnou českého automobilového trhu.“