Yeti

Bezpečí v každé situaci

Vyspělý bezpečnostní standard zahrnuje až 9 airbagů na ochranu cestujících na předních a zadních sedadlech. Jedním z nejzajímavějších prvků aktivní bezpečnosti jsou bi-xenonové světlomety s natáčením a LED denními svítilnami. Lepší osvětlení zatáček pomáhá řidiči odhalit nebezpečí rychleji. Elektronické systémy pro zajištění stability jízdy (ABS, MSR, HBA, EBV, ESBS, ASR, ESC, EDS, AFM a DSR) zlepšují ovládání vozidla v extrémních situacích. Brzdová světla začnou blikat při prudkém brzdění, a poté se automaticky zapnou výstražná světla. Poskytují tak naléhavé varování pro ostatní vozidla a snižují riziko nárazu zezadu.

Výkon

ŠKODA Yeti je připravena na každou situaci. Je spolehlivým partnerem do města, dokonce i když jsou ulice kluzké. K tomu navíc dokáže zprostředkovat skvělé jízdní zážitky na nezpevněných cestách: pro Vaši potřebu je připravena řada terénních asistentů pro sjíždění svahů, rozjezd do kopce nebo specifické nastavení jízdních systémů. Můžete se tak lépe soustředit na samotnou cestu. Na výběr je Yeti s pohonem předních kol a 4x4

AdBlue - Selective Catalytic Reduction

Pro další snížení produkovaných emisí (zejména oxydů dusíku) se používá u dieselových motorizací vozů ŠKODA systém SCR (Selective Catalytic Reduction).  Ten spočívá v dodatečném automatickém vstřikování vodního roztoku syntetické močoviny (přípravku AdBlue) do výfukových plynů v katalyzátoru naftového motoru.  Přitom dochází k chemické reakci, díky níž se sníží obsah znečišťujících látek ve výfukových plynech na úroveň odpovídající emisní normě EU 6.

Rekuperace brzdné energie

Rekuperace přeměňuje kinetickou(pohybovou) energii na využitelnou elektrickou energii. Při brzdění motorem dodává alternátor elektrickou energii spotřebičům a nabíjí akumulátor. Tím se šetří palivo, které je za běžných okolností k těmto úkonům potřebné. Při zrychlení nebo jízdě ustálenou rychlostí vozidlo spotřebovává energii uloženou v akumulátoru – alternátor pracuje v tomto režimu při nižší zátěži. Nižší potřebě výkonu se tedy přizpůsobí i dávkování pohonné hmoty a dochází k úspoře paliva v automobilu.

Prostornost

Spousta prostoru pro cestující a jejich zavazadla je jednou z klíčových vlastností vozů ŠKODA. Yeti není výjimkou – díky dostatku místa pro nohy i nad hlavou lze cestovat v pohodlí i na dlouhé trasy. Základní objem zavazadlového prostoru 405/510 litrů lze jednoduchým vyjmutím zadních sedadel zvýšit na 1760 litrů.

Více flexibility

Tři samostatná zadní sedadla nabízejí variabilní uspořádání celé zadní části interiéru. U každého z nich si můžete samostatně nastavit úhel opěradla a krajní sedadla je možné posunout dopředu nebo dozadu. Když prostřední sedadlo vyjmete a krajní posunete směrem ke středu, vytvoříte výjimečný prostorpro dvojici cestujících na zadních sedadlech. Upevňovací systém v zavazadlovém prostoru nabízí díky horizontálním lištám s posuvnými háčky široké možnosti uchycení a upevnění převážených věcí.  Výšku podlahy >zavazadlového prostoru si můžete zvolit v jedné ze tří úrovní

 

Máte zájem o produkt nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 2 pracovních dnů.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.