Octavia

 

Bezpečná konstrukce karoserie

Kvalitní a tuhá konstrukce karoserie je základem bezpečnosti při všech typech nehod. Přední a zadní část vozu zabezpečujemaximální pohlcení energie při nárazuSpeciální uložení motoru zabraňuje jeho proniknutí do prostoru pro cestující. V případě velkých nárazů se motor posune pod prostor posádky, kde nikoho neohrožuje. Konstrukce sloupku řízení omezuje posunutí volantuproti řidiči v případě čelního nárazu. Umístění pedálů zajišťuje, že se při nárazu zasunou, čímž se snižuje riziko poranění nohou řidiče.

Motory

Moderní přeplňované motory s přímým vstřikováním paliva – benzínové agregáty TSI a naftové TDI – dosahují nižší spotřeby paliva a emisí při zachování jízdní dynamiky. Přeplňované motory s přímým vstřikováním paliva mají plochou křivku točivého momentuv širokém rozsahu otáček. Díky přeplňování nabízejí vynikající výkon v nízkých otáčkách, ve kterých je motor používán po většinu času. V nižších otáčkách je motor také tišší a má nižší spotřebu paliva a emise. Přímé vstřikování paliva zvyšuje efektivituspalování paliva a přispívá k jeho nižší spotřebě a tím také ke snížení emisí CO2. U dieselových motorů je využíván systém vysokotlakého vstřikování paliva common-rail. Množství pevných částic ve výfukových plynech pomáhá omezit také filtr pevných částic.

Prostornost

Bohatá nabídka prostoru v kabině i zavazadlovém prostoru je jednou z hlavních výhod vozů ŠKODA a ani Octavia není výjimkou. Sbohatým prostorem pro nohy cestujících vzadu nabízí vůz dostatek komfortu i na dlouhé cesty. Prostým zatáhnutím za madlo je možné rozšířit standardní zavazadlový prostor o objemu 590 litrů až na úžasných 1 580 litrů. Přidejte k tomu užitečné zatížení 625 kg (včetně 75 kg pro řidiče) a není pochyb o tom, že tento vůz je připraven i na ty nejtěžší úkoly.

Cargo upevňovací elemynty

Takzvané cargo upevňovací elementy mohou sloužit k bezpečnému upevnění kartonů, krabic nebo jiných předmětů v zavazadlovém prostoru, čímž jim zabrání v tom, aby se za jízdy pohybovaly. V případě potřeby mohou být rozloženy a připevněny suchým zipem k podlaze. Pro zajištění upevněte předměty mezi dva cargo elementy.

Rozměry

Prostor pro cestující a zavazadla ve vozu ŠKODA Octavia přesvědčí nejlepšími hodnotami ve své třídě. Žádný jiný vůz v nižší střední třídě nenabízí více prostoru v interiéru nebo více místa na nohy a hlavu cestujících vzadu. Délka interiéru je u třetí generace modelu Octavia 1 782 mm. Prostor pro cestující vzadu je se 730 mm prostoru na kolena a 980 mm prostoru na hlavu více než štědrý.

 

Máte zájem o produkt nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 2 pracovních dnů.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.