Fabia

Nová ŠKODA Fabia  se stala  Autem roku 2015 v České republice, byla oceněna titulem What Car? Car of the Year 2015 a získala pět hvězd v testech Euro NCAP a obdržela prestižní ocenění Red Dot Award.

Bezpečnostní konstrukce karoserie

Kvalitní a tuhá konstrukce karoserie je základem bezpečnosti při všech typech nehod. Přední a zadní část vozu zabezpečujemaximální pohlcení energie při nárazuSpeciální uložení motoru zabraňuje jeho proniknutí do prostoru pro cestující. V případě velkých nárazů se motor posune pod prostor posádky, kde nikoho neohrožuje. Konstrukce sloupku řízení omezuje posunutí volantuproti řidiči v případě čelního nárazu. Umístění pedálů zajišťuje, že se při nárazu zasunou, čímž se snižuje riziko poranění nohou řidiče.

6 airbagů v základní výbavě

Airbagy a ochrana při nárazu slouží k tomu, aby v kombinaci s bezpečnostními pásy zabránily kontaktu těl cestujících s pevnými součástmi vozu, a tím zmírnily dopady nehody.

Motory

Tříválec MPI o objemu 1,0 litru je nabízen ve variantách o výkonu 44 kW a 55 kW. V obou případech jsou jednotky kombinovány výlučně s ručně řazenou pětistupňovou převodovkou. Standardem je systém Start-Stop a rekuperace brzdné energie.

Pod známým označením 1,2 TSI se ukrývá úplně nová technika. Přeplňované čtyřválce pro třetí generaci modelu Fabia mají novou konstrukci, například rozvody jsou řešeny ozubeným řemenem. Spotřebu paliva pomáhá snižovat standardní nasazení systému Start-Stop a rekuperace brzdné energie.

Nové naftové motory TDI spoléhají na tříválcovou konstrukci a vysokotlaké vstřikování paliva common-rail. Obě varianty tříválce – tedy 66 kW a 77 kW – jsou standardně osazeny filtrem pevných částic, systémem Start-Stop a rekuperací brzdné energie.

Fabia + SmartLink = Smartphone na čtyřech kolech

Fabia je vůbec prvním vozem značky ŠKODA, který umožňuje propojit automobil s chytrým telefonem na zcela nové úrovni. Prostřednictvím mimořádné výbavy SmartLink (používá technologii MirrorLink™) lze aplikace z kompatibilního chytrého telefonu zobrazovat a ovládat na dotykovém displeji autorádia. Takto lze například poslouchat hudbu, komunikovat přes sociální sítě nebo se nechat vést navigací.

MirrorLink™ spolupracuje s infotainmentem BOLERO a AMUNDSEN. Stačí propojit kompatibilní telefon a rádio pomocí USB kabelu a na infotainmentu BOLERO a AMUNDSEN aktivovat režim MirrorLink™. Od té chvíle lze certifikované aplikace, nainstalované v telefonu, zrcadlit na displeji autorádia.

Fabia Combi

ŠKODA Fabia Combi třetí generace nabízí ještě více prostoru pro zavazadla než kdy předtím. Základních 530 litrů patří v segmentu malých vozů k absolutní špičce. Sklopením zadních opěradel přepravní kapacitu hatchbacku zvětšíte na 1 395 litrů. Nakládání a vykládání usnadňuje vstupní otvor široký 1 028 mm, nákladová hrana 611 mm nad zemí a páté dveře, které se otvírají do výšky 1 900 mm.

Úspornost má zelenou

Ve své třetí generaci Fabia Combi odhaluje zcela nový pohled na úroveň provozních nákladů a ohleduplnosti k životnímu prostředí. V porovnání s předchozím modelem došlo k poklesu spotřeby, emisí i hmotnosti vozu jako takového. Všechny motory jsou zcela nové a plní emisní normu EU6. K tomu vždy pracují ve spojení se systémem Start-Stop a rekuperací brzdné energie. Stručně řečeno: toto je nejlehčí, nejúspornější, nejekologičtější a přitom nejdynamičtější Fabia Combi, jakou jsme kdy vyrobili

 

Máte zájem o produkt nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 2 pracovních dnů.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.