Citigo

ŠKODA nezůstává pozadu a přichází na trh s již sedmou modelovou řadou - vozidlem Škoda Citigo. Jedná se o minivůz, který svým stylovým designem a výborně využitelným vnitřním prostorem osloví jak mladé začínající řidiče, tak i řidiče seniory či zdárně poslouží jako druhý vůz do rodiny.

Špičková úroveň bezpečnosti

Citigo patří mezi nejbezpečnější automobily ve třídě supermini. Podíl na tom mají četná bezpečnostní řešení a prvky snižující důsledky nárazu. Vysokou úroveň bezpečnosti potvrdily testy Euro NCAP, ve kterých Citigo získalo maximální počet pěti bodů. Pochvalu si zasloužilo za celkovou bezpečnost včetně ochrany cestujících, dětí a za bezpečnostní systémy.

Motory

Řadu motorizací modelu Citigo tvoří výhradně tříválec o objemu 1,0 litru, spalující benzín nebo CNG. Spojeny mohou být s manuálními nebo automatickými převodovkami. Motory i převodovky byly navrženy pro optimální úsporu paliva v městském provozu. Rychle dosahují provozní teploty dokonce i při krátkých cestách a díky tomu fungují extrémně úsporně.

Zelené technologie

Citigo je skvělou volbou nejen pro ty, kteří hledají agilní městský vůz, ale také pro řidiče, které zajímá úsporný vůz s nízkými emisemi CO2. Existují dvě různé cesty, ja omezit spotřebu paliva a hodnotu emisí. Obě garantují úsporný provoz při zachování dynamiky jízdy. S emisemi CO2 pouhých 79 g/km je Citigo G-TEC ekologicky nejšetrnějším modelem. Paket Green tec je nabízen jako výbava na přání pro oba benzínové motory Citigo. Seznam úsporných technologií zahrnuje systém Start-Stop, rekuperaci energie při brzdění a speciální pneumatiky.

Prostornost

Jeden z nejdelších rozvorů v daném segmentu – motory umístěné daleko vpředu – nově navržené nápravy: konstruktéři modelu Citigo udělali všechno proto, aby optimálně využili prostor v autě až do posledního milimetru. A podařilo se: cestující mají prostoru a pohodlí na rozdávání a nemusí se cítit ani v náznaku stísněně. Citigo je ukázkou toho, že i městský automobil může být uvnitř prostorný.

Rozměry

S délkou 3,56 metru, šířkou 1,65 metru a výškou 1,48 metru patří Citigo mezi nejkompaktnější a zároveň nejprostornější vozy ve svém segmentu. Není mnoho konkurentů, kteří by dokázali nabídnout větší zavazadlový prostor (251 litrů) a šířku interiéru (1,36 metru). Díky rozvoru 2,42 metru uvnitř najde čtveřice cestujících pohodlí i na delších cestách.

Zavazadlový prostor

S objemem 251 litrů patří zavazadlový prostor modelu Citigo k těm největším v této třídě. Kufr zapůsobí i svou výškou. Dokáže pojmout předměty o výšce až 58 cm. Jeho víko se otevírá až do výšky 185 cm. Složením zadních opěradel se objem zavazadlového prostoru zvýší na 959 litrů. Navíc je nakládací plocha téměř rovná a umožňuje tak uvnitř Citigo přepravovat předměty o délce až 1,75 metru.

 

 

Máte zájem o produkt nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 2 pracovních dnů.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.